Aktualności

16.02.2022
XII urodziny Baru Sałatkowego "U Króla Stasia"

W tym roku nasz Szkolny Bar Sałatkowy „U Króla Stasia” w Gliwicach obchodzi swoje dwunaste urodziny!!!
W związku z tym, krótko przypominamy historię tego lokalu :).

Szkolny bar sałatkowy rozpoczął swoją działalność w marcu 2010r. w budynku przy ulicy Dolnych Wałów 35. Główne cele, które przyświecały temu pomysłowi to: prowadzenie działalności szkoleniowej, stworzenie alternatywy dla sieci barów typu fast food, zapewnienie młodzieży szerszego kontaktu ze społecznością miasta Gliwic oraz nauka przedsiębiorczości. Jest to pierwsza w naszym kraju placówka w pełni prowadzona przez młodzież odbywającą zajęcia praktyczne w ramach nauki zawodów tj. kucharz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.
Podczas kilkunastu pierwszych dni działalności baru wyprodukowano i sprzedano 1.711 kg sałatek, 
a lokal odwiedziło 4349 klientów. Sporządzane sałatki były wyprzedawane w ciągu kilku godzin, a z baru nie znikała kolejka chętnych do degustacji i zakupu sałatek.

W początkowym okresie działalności baru sprzedawano wyłącznie sałatki i świeże soki, po dwóch miesiącach rozszerzono menu o gorące napoje, a następnie wprowadzono wyroby garmażeryjne i obiady. W kolejnych latach działalności baru pojawiały się sukcesywnie nowe sałatki oraz dania gorące i zimne.
Obecnie w asortymencie baru są pyszne i zdrowe sałatki, potrawy garmażeryjne i dania obiadowe. W miłej atmosferze można również napić się ciepłego napoju np. kawy lub herbaty. 
Cały asortyment potraw sprzedawanych w barze jest sporządzany przez młodzież odbywającą swoje zajęcia praktyczne w Warsztatach Szkolnych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Gliwicach przy ulicy Kozielskiej 1.
Szkolny bar sałatkowy odwiedzają codziennie mieszkańcy naszego miasta. Klientami szkolnego baru są także przedstawiciele firm działających na terenie Gliwic oraz zorganizowane grupy dzieci i młodzieży z gliwickich szkół. Szkolne sałatki goszczą też na sesjach Rady Miasta Gliwice. Działalności szkolnego baru dwukrotnie przyglądała się grupa samorządowców z Ukrainy, która gościła w Gliwicach na zaproszenie władz miasta.

W lipcu 2012 r. projekt „Szkolny bar u Króla Stasia” został wyróżniony w kategorii „Inwestowanie w umiejętności” przez Ministerstwo Gospodarki i otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2012.
Z perspektywy czasu śmiało można potwierdzić, że dzięki prowadzeniu tej placówki warsztaty szkolne zapewniają młodzieży poszerzenie oferty szkoleniowej, umożliwiają bezpośredni kontakt z klientami.
Szkolny bar sałatkowy jest czynny od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 17.00.
Zapraszamy :). 

 

Partnerzy

 • GWSH
 • UE
 • li
 • Restauracja SzaMMa
 • Akademia Śląska
 • Pitax
 • Qlavi
 • Erasmus +
 • Projekt z Klasą
 • Leroy Merlin
 • ZUS
 • Hotel Qubus
 • Pozytywni.Gliwice.pl
 • aMADEUS
 • Undicom.pl
 • AEHT
 • Socrates Comenius
 • Gliwicki Salon Edukacyjny
 • CENSYM
 • Szkoła Zarządzająca Wiedzą
 • KSAPL
 • Świadomie wybieram przyszłość
 • TV IMPERIUM
nfl player shop, www.nflprostore.us, basket ballplayer shop, hockey player online, www.mlbonlinepro.com, www.socceronline.club, college-basketball-online, mls player shop, college players shop lightning player shop, avalanchehockeyshop, capitalshockeyshop, jetshockeyshop, canuckshockeyshop, oilershockeyshop, goldenknightshockeyshop, lions player shop, 49ers player shop, bills player shop, packers player shop, texans player shop, chiefs player shop, ravens player shop, cowboys player shop, rams player shop, buccaneers player shop, eagles player shop