Aktualności

09.04.2022
„Gliwuś”- promujący Gliwice wypiek CKZiU nr 1
Gliwuś” – to robocza nazwa wypieku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach, które ma kojarzyć się z naszym miastem. 
 • Smakołyk został zaprezentowany 8 kwietnia na Gliwickich Targach Edukacyjnych –EDUCATIONFAIR. 
 • Ciastko powstało w Warsztatach Szkolnych w ramach zajęć praktycznych w trakcie kształcenia technika żywienia i usług gastronomicznych. Wykonane przez uczniów z produktów naturalnych na bazie ciasta drożdżowego, z posypką i odrobiną konfitury z jeżyn.
 • Gliwuś ma kojarzyć się z miastem, dlatego jest w kształcie gliwickiej Radiostacji. Nawet wysokość ciastka to 11 cm, co ma przypominać, że Radiostacja, będąca najwyższą konstrukcją drewnianą w Europie, ma 111 m wysokości. 
 • Nauczyciele i uczniowie CKZiU nr 1 w Gliwicach mają nadzieję, że Gliwuś na stałe zagości obok innych pysznych deserów w menu gliwickich restauracji i kawiarni, stając się słodką wizytówką naszego miasta. 
 • Aby faktycznie tak się stało, oprócz samego ciastka zostanie stworzony bezpłatny certyfikat, o który mogą ubiegać się cukiernicy. Chcielibyśmy, aby umowa dotycząca przestrzegania receptury była gwarancją smaku i jakości gliwickiego deseru. Mamy nadzieję, że Gliwuś zdobędzie serce gliwiczan i turystów, a cukiernicy skorzystają z możliwości ubiegania się o certyfikat.   
 
Składniki Gliwusia:
mąka pszenna
drożdże
masło
woda
cukier
sól
soda oczyszczona
żółtko 
do posypania: posiekane orzechy np. laskowe, włoskie, migdały, sól morska, mak, drobny cukier wymieszany z cynamonem lub lukier z dodatkiem konfitury.
 

Partnerzy

 • GWSH
 • UE
 • li
 • Restauracja SzaMMa
 • Akademia Śląska
 • Pitax
 • Qlavi
 • Erasmus +
 • Projekt z Klasą
 • Leroy Merlin
 • ZUS
 • Hotel Qubus
 • Pozytywni.Gliwice.pl
 • aMADEUS
 • Undicom.pl
 • AEHT
 • Socrates Comenius
 • Gliwicki Salon Edukacyjny
 • CENSYM
 • Szkoła Zarządzająca Wiedzą
 • KSAPL
 • Świadomie wybieram przyszłość
 • TV IMPERIUM
nfl player shop, www.nflprostore.us, basket ballplayer shop, hockey player online, www.mlbonlinepro.com, www.socceronline.club, college-basketball-online, mls player shop, college players shop lightning player shop, avalanchehockeyshop, capitalshockeyshop, jetshockeyshop, canuckshockeyshop, oilershockeyshop, goldenknightshockeyshop, lions player shop, 49ers player shop, bills player shop, packers player shop, texans player shop, chiefs player shop, ravens player shop, cowboys player shop, rams player shop, buccaneers player shop, eagles player shop